Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Dziwny dźwięk powyżej 120 km/h

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Dziwny dźwięk powyżej 120 km/h

    Popularność Tourana (w Polsce głównie z importu) jest ogromna. Gdyby Roomster miał szansę na ściganie się ( estetyka+ przestronność i funkcjonalność )z tym autem to może to ogromnie dźwignąć sprzedaż.

  • #2
    [O2FL] Dziwny dźwięk powyżej 120 km/h

    Witam,

    na wstępie chciałbym się przywitać. Forum śledzę od momentu stania się posiadaczem OII FL z silnikiem 1.4 TSI. Przez cały okres (czyli dwa lata) śledziłem tylko forum i lałem benzynę. Niestety dzisiaj muszę poprosić was o pomoc, bo nie mam pojęcia gdzie szukać usterki :/
    Podejrzewam też, że mechanicy będą mieli zagwozdkę ze znalezieniem uszkodzenia, bo jak wykryć usterkę, która pojawia się powyżej 120 km/h?? Może ktoś z was natknął się na podobną przypadłość.
    A więc do rzeczy. Samochód zaczyna wydawać dziwne dźwięki po przekroczeniu 120 km/h, niezależnie od biegu (III, IV, V, VI). To jest taki jęk, jakby miało zaraz coś walnąć, jakieś łożysko?
    Dźwięk ten pojawia się w ok 16 sek nagrania.
    Dropbox - Error - Simplify your life

    Test przeprowadziłem następująco:
    - wyłączyłem klimę i wentylator
    - IV,V bieg i rozpędzanie na autostradzie. 110 cisza, 120 zaczyna się pojawiać jęk i im większa prędkość tym jęk wzrasta.

    Wciskałem sprzęgło, żeby zobaczyć czy to czasami nie skrzynia biegów, ale nie. Jęk dalej występuje.

    Dziwne jest też to, że przy hamowaniu silnikiem jęk ten narasta, ale tylko do 120km/h :/

    Co to może być? Ktoś się już z tym spotkał?

    Mam nadzieje, że to drobnostka, a nie usterka za kilka tysięcy

    Komentarz


    • #3
      Witaj
      U mnie podczas niedawnej jazdy po autostradach Chorwacji właśnie z prędkością ponad 120 km występował podobny dźwięk ale był podobny do dźwięku najeżdżania na pasy na jezdni i słychać go było od strony kierowcy. Prawdopodobnie jest to uszczelka przy lusterku. Podczas szybkiej jazdy powietrze dostawało się pod uszczelkę i taki był słyszalny dźwięk. Obejrzyj obydwie uszczelki przy lusterkach czy się różnią dopasowaniem. U mnie pomógł tymczasowo kawałeczek taśmy izolacyjnej która zakryła małą szczelinkę przy uszczelce.

      Pozdrawiam
      Piotrek
      Pozdrowienia
      Piotrek

      Komentarz


      • #4
        Na moje ucho to jakiś przydźwięk wynikający z zawirowania powietrza lub rezonujący element pod jego wpływem- stąd charakterystyczna prędkość przy której występuje.
        Jak już napisano - zacznij od uszczelek. Sprawdź na słupkach A i przy uszczelkach czy są widoczne zacieki wody- są to potencjalne miejsca nieszczelności przez które również dostaje się powietrze. Nasmaruj uszczelki olejem silikonowym, dognij je lub tak potraktuj manualnie żeby poprawić przyleganie do słupków.
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #5
          Hej,
          dzięki za podpowiedzi!
          Porównałem uszczelki po obu stronach i rzeczywiście po stronie pasażera, tuż przy lusterku na rancie drzwi/szyba jest na długości ok. 8 mm szczelina. Dzięki waszym podpowiedziom oraz innemu wątkowi jestem już pewien, że to jest przyczyną hałasu, uff. Dzisiaj znowu pojechałem na autostradę i potwierdziło się moje podejrzenie, że jak temperatura jest dużo poniżej 30 stopni to jest cisza i dlatego tego też wcześniej tego nie zauważyłem Może deszcz uszczelnił uszczelkę

          Teraz pytanie jak to poprawić? Superglu? Taśma uszczelniająca?

          Pozdrawiam,
          Bogumił

          Komentarz


          • #6
            Kurcze to mnie rozczarowałeś. Liczyłem na kolejny wątek a psującym się silnku. :wink:

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X